Салон Магии и Мистики Елены Руденко. Киев ,тел: +380506251562
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Салон Магии и Мистики Елены Руденко. Киев ,тел: +380506251562

Гадание. Приворот. Отворот. Снятие порчи. Защита. Школа магии.
 
ФорумФорум  КонтактыКонтакты  Товары салонаТовары салона  Услуги салонаУслуги салона  ПоискПоиск  Последние изображенияПоследние изображения  ВходВход  РегистрацияРегистрация  ГалереяГалерея  

 

 Православные молитвы

Перейти вниз 
АвторСообщение
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyПт 06 Июл 2012, 20:09

Молитва Господня

Текст этой православной молитвы: Отче наш, иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; иостави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; ине введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго. Ибо Твое есть Царство и сила и слава во веки. Аминь.
Молитва Пресвятой Богородице

Текст этой православной молитвы: О Пресвятая Дево, Матерь Господа Вышняго, Заступнице и покрове всех к Тебе прибегающих! Призри с высоты святыя Твоея на мя грешнаго, припадающего ко пречистому образу Твоему; услыши мою теплую молитву и принеси ю пред возлюбленнаго Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа; умоли Его, да озарит мрачную душу мою светом Божественныя благодати Своея, да избавит мя от всякия нужды, скорби и болезни, да низпослет мне тихое и мирное житие, здравие телесное и душевное, да умирит страждущее сердце мое и исцелит раны его, да наставит мя на добрая дела, ум мой убо от помышлений суетных да очистит, исполнению же заповедей Своих мя научив, от вечныя муки да избавит и Своего Небеснаго Царствия да не лишит мя. О Пресвятая Богородице! Ты, Всех скорбящих Радосте, услыши и мя скорбнаго; Ты, именуемая Утоление печали, утоли и мою печаль; Ты, Купино Неопалимая, сохрани мир и всех нас от вредоносных огненных стрел врага; Ты, Взыскание погибших, не попусти и мне погибнути в бездне грехов моих. На Тя бо по Бозе вся моя надежда и упование. Буди мне в жизни временней Заступнице и о жизни вечней пред возлюбленным Сыном Твоим, Господем нашим Иисусом Христом, Ходатаица. Тебе же, Пресвятая Мати Божия, Преблагословенная Марие, благоговейно чтити до скончания дней моих. Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyПт 06 Июл 2012, 20:10

Молитва Честному Кресту

Текст этой православной молитвы: Да воскреснет Бог и расточатся врази его, и да бежит от лица Его ненавидящий Его. Яко исчезает дым, да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут бесы от лица любящих Бога и знаменуящихся крестным знамением и в веселии глаголющих: радуйся Пречестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняй бесы силою на тебе пропятого Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшаго силу диаволю и даровашаго нам Крест Свой Честный на прогнание всякого супостата.

О Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со святою Госпожою Девою Богородицею и со всеми святыми и во веки веков. Аминь.
Молитва ко святому Ангелу‑Хранителю

Ангеле Христов, хранителю мой святой и покровителю души и тела моего, вся ми прости, елика согреших во днешний день, и от всякаго лукавствия противнаго ми врага избави мя, да ни в коем же гресе прогневаю Бога моего: но моли за мя, грешнаго и недостойнаго раба, яко да достойна мя покажеши благости и милости Всесвятыя Троицы и Матере Господа моего Иисуса Христа и всех святых. Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyПт 06 Июл 2012, 20:10

Молитва Николаю Чудотворцу

О добрый наш пастырю и богомудрый наставниче, святителю Христов Николае! Услыши нас грешных, молящихся тебе и призывающих в помощь скорое предстательство твое; виждь нас немощных, отвсюду уловляемых, всякаго блага лишенных и умом от малодушия помраченных; потщися, угодниче Божий, не оставити нас в греховнем плену быти, да не будем в радость врагом нашим и не умрем в лукавых деяниих наших. Моли о нас недостойных Содетеля нашего и Владыку, ему же ты со безплотными лики предстоиши: милостива к нам сотвори Бога нашего в нынешнем житии и в будущем веце, да не воздаст нам по делом нашим и по нечистоте сердец наших, но по своей благости воздаст нам. На твое бо ходатайство уповающе, твоим предста‑тельством хвалимся, твое заступление на помощь призываем и, ко пресвятому образу твоему припадающе, помощи просим: избави нас, угодниче Христов, от зол, находящих на нас, и укроти волны страстей и бед, возстающих на нас, да ради святых твоих молитв не обымет нас напасть и не погрязнем в пучине греховней и в тине страстей наших. Моли, святителю Христов Николае, Христа Бога нашего, да подаст нам мирное житие и оставление грехов, душам же нашим спасение и велию милость, ныне и присно и во веки веков.
Молитва святому великомученику и целителю Пантелеимону

О великий Христов угодниче и преславный целебниче, великомучениче Пантелеимоне! Душею на Небеси Престолу Божию предстояй и триипостасныя Его славы наслаждаяйся, телом же и ликом святым на земли в Божественных храмех почиваяй и данною ти свыше благодатию различная чудеса источаяй, призри милостивным твоим оком на предстоящия люди, честней твоей иконе умильно молящияся и просящия от тебе целебныя помощи и заступления: простри ко Господу Богу нашему теплыя твоя молитвы и испроси душам нашим оставление согрешений. Се бо мы, за беззакония наша не смеюще возвести очеса наша к высоте небесней, ниже вознести глас молебный к Его в Божестве неприступней славе, сердцем сокрушенным и духом смиренным тебе, ходатая милостива ко Владыце и молитвенника за ны, грешныя, призываем, яко ты приял еси благодать от Него недуги отгоняти и страсти исцеляти. Тебе убо просим: не презри нас, недостойных, молящихся тебе и твоея помощи требующих. Буди нам в печалех утешитель, в недузех лютых страждующим врач, напаствуемым скорый покровитель, очесем недугующим прозрения датель, ссущим и младенцем в скорбех готовейший предстатель и исцелитель: исходатайствуй всем вся, яжеко спасению полезная, яко да твоими ко Господу Богу молитвами получивше благодать и милость, прославим всех благих Источника и Дароподателя Бога, Единаго в Троице Святей славимаго Отца и Сына и Святаго Духа ныне и присно и во веки веков. Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyПт 06 Июл 2012, 20:10

Молитва святым врачам Пантелеймону, Косме и Дамиану

О, велиции Христовы угодницы и чудотворцы Пантелеймоне, Косме и Дамиане. Услышите нас, вам молящихся (имена). Вы весте наши скорби и недуги, слышите воздыхания множества к вам притекающих. Сего ради к вам яко скорым помощником и теплым молитвенником нашим зовем: не оставляйте нас вашим у Бога ходатайством. Мы присно заблуждаем от пути спасения, руководите нас, милостивые наставницы. Мы немощны есмы в вере, утвердите нас, Правоверия учителя. Мы зело убози сотворихомся добрых дел, обогатите нас, благосердия сокровища. Мы присно наветуеми есмы от враг видимых и невидимых и озлобляемы, помозите нам, беспомощных заступницы. Гнев праведный, движимый на ны за беззакония наша, отвратите от нас вашим ходатайством Престола Судии Бога. Ему же вы предстоите на небеси, святии праведницы. Услышите, молим вас, велиции Христовы угодницы, вас с верою призывающим, и испросите молитвами вашими у Отца Небесного всем нам прощение грехов наших и от бед избавление. Вы бо помошницы, заступницы и молитвенницы, и о вас славу возсылаем Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyПт 06 Июл 2012, 20:10

А КТО ЕЩЕ КАКИЕ ЗНАЕТ????

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyПт 06 Июл 2012, 20:11

Живая помощь

Живый в помощи вышняго, в крове Бога небеснаго Водворится речет Господеви: Заступник мой еси и прибежище мое, Бог мой и Уповаю на Него. Яко Той избавит тя, от сети ловчи и от словесе Мятежна, плещма Своима осенит тя, И под крыле Его надеешися, орудием обыдет тя Истина Его. Не убоишися от страха ночнаго, От стрелы летящия во дни, От вещи, во тьме приходящия, От сряща и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща и тма одесную тебе, К тебе же не приближется. Обаче очима Твоима смотриши и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышнягоположил еси прибежище твое. Не придет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему. Яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя Во всех путех твоих. На руках возмут тя, да некогда преткнеши о камень ногу твою, На аспида и василиска наступиши и попереши, льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и , покрыю и, яко позна имя Мое, Ввозовет ко Мне, и услышу его, с ним есмь в скорби, Изму его и прославлю его, долготою дний исполню его И явлю ему спасение Мое.

Молитва Ангелу Хранителю
Молитву к своему Ангелу хранителю утром и вечером, читать 7 раз
Святый Ангеле, ходатайствуй Об окаянной моей душе и моей жизни, Не оставь меня грешнаго, не отступись от меня. Да не прогневаю я Господа никакими грехами, Да утешит Он меня, в страхе своем, И покажет меня достойным Своей милости. Аминь.

Молитва от тоски
Молитву от тоски и уныния читают при умывании или перед принятием душа
Владыко Вседержитель, наставляющий и кроткий. Посети Своей милостью меня Пошли мне с небес Твою силу, Прекрати страдания мои. Смой с меня тоску, сними камень с моей души, Избави от греха, уныния, Великим милосердием Твоим, Ибо в Твоей милости, Спасать и наказывать нас. Аминь.

Молитва Пресвятой Богородице
Молитва от всех бед и напастей
Надеждо всех концов земли, Пречистая Дево, Госпоже Богородице, утешение мое! Не гнушайся меня грешнаго, на Твою милость уповаю. Угаси ми пламень греховный и покаянием ороси Изсохшое мое сердце Очисти ум мой от греховных помыслов, Прими мольбу, от души и сердца, Со воздыханием приносимую Тебе. Буди о мне Ходатаица к Сыну Твоему и Богу, И украти гнев Его, матерьними Твоими молитвами, Душевныя и телесныя язвы исцели. Госпоже Владычице, Утоли болезни души и тела Утишы бурю злых нападений вражеских, Отыми бремя грехов моих, И не остави меня до конца погибнути, И печалию сокрушонное сердце мое утеши, Да славлю Тя до последнего издыхания моего. Аминь.

Молитва на воду и хлеб
Молитва перед принятием святой воды и хлеба.
Господи Боже мой, Да будет дар Твой Святой и святая Твоя вода: Во оставлениегрехов моих, В просветление ума моего В укрепление душевных сил моих Во здравие души и тела моего В подкорение страстей и немощей моих. По беспредельному милосердию Твоему Молитвами пречистая Твоя Матери И всех Святых Твоих Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyСб 07 Июл 2012, 17:49

Живая помощь

Живый в помощи вышняго, в крове Бога небеснаго Водворится речет Господеви: Заступник мой еси и прибежище мое, Бог мой и Уповаю на Него. Яко Той избавит тя, от сети ловчи и от словесе Мятежна, плещма Своима осенит тя, И под крыле Его надеешися, орудием обыдет тя Истина Его. Не убоишися от страха ночнаго, От стрелы летящия во дни, От вещи, во тьме приходящия, От сряща и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща и тма одесную тебе, К тебе же не приближется. Обаче очима Твоима смотриши и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышнягоположил еси прибежище твое. Не придет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему. Яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя Во всех путех твоих. На руках возмут тя, да некогда преткнеши о камень ногу твою, На аспида и василиска наступиши и попереши, льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и , покрыю и, яко позна имя Мое, Ввозовет ко Мне, и услышу его, с ним есмь в скорби, Изму его и прославлю его, долготою дний исполню его И явлю ему спасение Мое.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyСб 07 Июл 2012, 17:49

Молитва Ангелу Хранителю
Молитву к своему Ангелу хранителю утром и вечером, читать 7 раз
Святый Ангеле, ходатайствуй Об окаянной моей душе и моей жизни, Не оставь меня грешнаго, не отступись от меня. Да не прогневаю я Господа никакими грехами, Да утешит Он меня, в страхе своем, И покажет меня достойным Своей милости. Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyСб 07 Июл 2012, 17:50

Молитва от тоски
Молитву от тоски и уныния читают при умывании или перед принятием душа
Владыко Вседержитель, наставляющий и кроткий. Посети Своей милостью меня Пошли мне с небес Твою силу, Прекрати страдания мои. Смой с меня тоску, сними камень с моей души, Избави от греха, уныния, Великим милосердием Твоим, Ибо в Твоей милости, Спасать и наказывать нас. Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyСб 07 Июл 2012, 17:50

Молитва Пресвятой Богородице
Молитва от всех бед и напастей
Надеждо всех концов земли, Пречистая Дево, Госпоже Богородице, утешение мое! Не гнушайся меня грешнаго, на Твою милость уповаю. Угаси ми пламень греховный и покаянием ороси Изсохшое мое сердце Очисти ум мой от греховных помыслов, Прими мольбу, от души и сердца, Со воздыханием приносимую Тебе. Буди о мне Ходатаица к Сыну Твоему и Богу, И украти гнев Его, матерьними Твоими молитвами, Душевныя и телесныя язвы исцели. Госпоже Владычице, Утоли болезни души и тела Утишы бурю злых нападений вражеских, Отыми бремя грехов моих, И не остави меня до конца погибнути, И печалию сокрушонное сердце мое утеши, Да славлю Тя до последнего издыхания моего. Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
ЮлианаТ

ЮлианаТ


Сообщения : 1347
Очки : 5791
Дата регистрации : 2012-05-14
Репутация : 1
Возраст : 37
Откуда : Узбекистан

Православные молитвы Empty
СообщениеТема: Re: Православные молитвы   Православные молитвы EmptyСб 07 Июл 2012, 17:59

Молитва на воду и хлеб
Молитва перед принятием святой воды и хлеба.
Господи Боже мой, Да будет дар Твой Святой и святая Твоя вода: Во оставлениегрехов моих, В просветление ума моего В укрепление душевных сил моих Во здравие души и тела моего В подкорение страстей и немощей моих. По беспредельному милосердию Твоему Молитвами пречистая Твоя Матери И всех Святых Твоих Аминь.

_________________
sunny Все в твоих руках - действуй!!!
Вернуться к началу Перейти вниз
http://transpb.ru
 
Православные молитвы
Вернуться к началу 
Страница 1 из 1
 Похожие темы
-
» Чёрные молитвы. Еретнические молитвы
» Православные праздники
» Православные праздники и посты в 2012 году
» Молитвы от разных болезней.
» Молитвы СВЯТЫМ о здравии.

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Салон Магии и Мистики Елены Руденко. Киев ,тел: +380506251562 :: Основной раздел форума!!! :: ******ЧЕРНАЯ И БЕЛАЯ МАГИЯ****** :: Магия для начинающих. Основы. Ответы на вопросы.-
Перейти: